Vücut Bakımı HEMEN ARA

Özel Günler

Yosun çiçek açmayan, suyun yüzeyinde ya da su dipleride yetişen bir bitki türüdür. Yosunun; ipliksi, tüpsü, yapraksı, şeritli gibi türleri bulunmaktadır. Cilt bakım ve güzelliğinde kullanılan yosun maskesi “spirulina” yosunuyla hazırlanmaktadır. Bu yosun, mavi - yeşil algler grubunda olan mikroskobik bir yosun türüdür. Spirulina yosunu %65 oranında proteinin yanında E Vitamini, C Vitamini, B kompleks vitaminleri, çeşitli mineralleri (Demir, çinko mangan, bakır, krom, selenyum) ve klorofilleri içermektedir.

Yosun maskesi içeriği ve uygulama şekliyle ciltte herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Bu sebeple her yaş grubu ve her türlü cilt tipi için vücudun her bölgesine uygulanabilir.

Detaylı Bilgi

Kaybedilen ve aslında vücut için çok fayadalı olan bileşiklerin vücudumuzda tutulmasına yardımcı olan deniz tuzu, normal tuza göre daha az rafine edilmiştir. Deniz tuzu kendine has yapısında çok fazla, demir, sülfür, magnezyum ve kalsiyum bulundurduğu için çok değerlidir. İçinde seksenden fazla mineral bulundurduğu için de çok faydalıdır.

Detaylı Bilgi

Kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan kahvenin eşsiz lezzetinin yanı sıra cildimize de birçok faydası vardır. Doğal peeling içeren kahve telvesi, cildi canlandırarak cilde güzellik katar.

Cildini cansız ve nemsiz hissedenler için oldukça faydalı olan bu bakım tüm vücuda uygulanabilmektedir.

Detaylı Bilgi

Bal, saç ve cilt için yararlı olan doğal bir kozmetik malzemesidir. Balda bulunan aminoasit, vitamin ve doğal şeker vücut tarafından kolayca emilebildiği için cildin parlak ve sağlıklı görünmesine büyük katkı sağlanmaktadır.

Detaylı Bilgi

Deniz çamuru maskesi; hayvansal planktonlar, kükürt, demir, organik maddeler, iyot, manganez gibi denizin en değerleri minerallerini içermektedir. Bu maske için kullanılan çamur, denizin 800 metre derinliğinden çıkarılıp, kurtulduktan sonra özel olarak işlenip kullanıma hazırlanmaktadır.

Detaylı Bilgi

Aşırı yağlı ciltler için yeşil kil, az yağlı veya kuru ciltler için beyaz kil, hassas ciltler için pembe kil, hassas ciltler için pembe kil, yıpranmış ve soluk görününce ciltler için kırmızı kil önerilmektedir. Kil maskesi çok kullanıldığında cilde zarar verebilir. Bu nedenle en uygun kullanım şekli haftada 1 kere uygulanmasıdır.

Detaylı Bilgi

Yüzlerce yıl toprağın altında kalan polifenollerin doğal yapısını bozmadan işlenerek maske haline getirilmesiyle oluşur. İçerisinde kalsiyum, çinko, molibden, potasyum ve suda eriyen birçok vitamin yer almaktadır.

Detaylı Bilgi

Kolajen, cilde esnekliğini veren ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen bir protein türüdür. Yaşlandıkça derideki kollajen miktarı azalmaktadır. Bu maske, azalan kollajen üretimine destek olmak ve cildin esnekliğini arttırıp kırışıklıkları azaltmak için kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi